пʼятниця, 26 квітня 2013 р.

Асоціація психотерапевтів і психоаналітиків України при сприянні EFPP, the European Federation for Psychoanalytic Psychotherapy розпочинає роботу міжнародного освітнього ПРОЕКТУ З ПСИХОАНАЛІЗУ

Проводиться набір усіх бажаючих які здобувають (3-5 курси) або вже здобули психологічну, гуманітарну чи медичну освіту взяти участь у навчальному проекті "Груповий психоаналіз". Це реальна можливість наблизитись до витоків психотерапивтичної практики, відчути вплив психології на лише на власній особистості, а й на рівні власного професіоналізму, адже в стінах університету ми дуже мало стикаємось з реальними терапевтичними ситуаціями та можливістю більш детально ознайомитись з певним напрямком в психології.
Запрошуємо вас не лише навчатись, а й укріпити ваш психологічний апарат, який є основним інструментом роботи професіонала.
Ведучі:
Газолишин Владислав Августович Голова секції Балінтовських груп АППУ, супервізор, навчаючий психотерапевт з групового психоаналізу.
Коваленко Андрій Борисович Голова секції індивідуального психоаналізу АППУ, тренер, супервізор АППУ.
Перша сесія безкоштовна.
Адреса: м. Тернопіль,
вул. Танцорова 51/ 705
Детальна інформація на сайті: www.psychoterаpewt.com.ua
Координатори проекту
Яна (0676741253)
Марія (0976948605)
ГРУПОВИЙ ПСИХОАНАЛІЗ
Груповий психоаналіз – основою якого є психоаналіз індивідуальний, або, як ще його називають, психодинамічна психотерапія засновником якого (психоаналізу) є Віденський лікар невропатолог Зиґмунд Фройд, як правило займається лікуванням нервових (психічних) розладів від невротичних ( якими на наш час хворіють, в тій чи іншій формі від 25 до 38%, людства) до психотичних, до яких належать хвороби, які лікувались і лікуються без застосування психоаналізу виключно в закритих відділеннях психіатричних лікарень. Психоаналіз дозволяє позбавити людину не тільки важкого нервового (психічного) розладу, але й дає можливість уникнути травмуючої ситуації госпіталізації в психіатричну лікарню.
Психоаналіз і зокрема груповий психоаналіз, дає хороші результати в лікуванні психосоматичних розладів – хвороб, причиною виникнення яких є стрес викликаний потужним психологічним потрясінням: смерть близької людини, втрата фінансів, розлучення, хвороба дитини…На даний час за підрахунками Міжнародної організації охорони здоров`я 60% людей, які звертаються до соматичного лікаря: терапевта, невропатолога, потребують лікування у психотерапевта, як психосоматичні хворі, тому, що причина їх хвороби - це психологічний конфлікт.
КОНФЛІКТИ:
- виникнення конфліктів відбувається на межі контакту свідомої частини і несвідомої частини психіки – світу інстинктів, витіснених бажань, заборонених, або як їх ще називають табуйованих потягів.
- конфлікти в нас розвиваються також на межі контакту нашої совісті з нашим Я. Наша совість, або як в психоаналізі цю частину психічного апарату називають СУПЕР-Его, розвивається у нас від народження з часів виховання нас батьками і в подальшому доповнюється вчителями в школі, в ВУЗі на роботі.
- психічне захворювання, або як ще називають його симптом, є сигналом внутрішньо психічного конфлікту і в психоаналізі лікується з врахуванням індивідуальних особливостей психіки кожного пацієнта. Лікування без застосування психоаналізу відбувається із зосередженням на усунення симптому; психоаналіз лікує не симптом, а причину виникнення – внутрішньо - психічний конфлікт.
ЯКА ПЕРЕВАГА ПСИХОДИНАМІЧНОГО ЛІКУВАННЯ?
- Лікування, яке зосереджене на усунення симптому, не дає повного видужання, а приводить тільки до заліковування хвороби, як би заганяючи занозу, яка застрягла в тілі все глибше і глибше і лікує те запалення, яке виникло навколо рани.
Психоаналіз займається по-перше тим, що знаходить місце конфлікту –занозу, по-друге виймає її, по-третє, аж тоді, займається заліковуванням травмованого – “запаленого місця”.
- Після проведеного психодинамічного лікування імовірність того, що хвороба “повернеться”, є мінімальним.
Видужання в психодинамічній психотерапії і якнайефективніше в групові психотерапії, відбувається шляхом усвідомлення конфлікту і укріплення психічного апарату за рахунок його пластичності, зрілості і стійкості до зовнішнього тиску та внутрішніх дискомфортів.
ЕФЕКТ В ЛІКУВАННЯ В ГРУПОВІЙ ПСИХОТЕРАПІЇ
Лікування (лікування - розуміти як розвиток, ріст) є вкрай необхідний для молодих людей особливо тих, які навчаються чи займаються розумовою роботою. Оскільки психоаналіз, дозволяє звільнити психічний апарат від страхів, упереджень, сумнівів і дозволяє засвоювати знання та користуватись набутими знаннями та досвідом ефективно, швидко і адекватно до ситуації.
Груповий психоаналіз є ефективним засобом допомоги в роботі керівника, який працює з людьми. Вміння керувати і вміння бути ефективним в кожній фірмі в кожному колективі цінується - особливо зараз.
Працювати без зривів, не травмуючи а ні себе ані людей, ось що є запорукою успіху. Аналіз роботи, як співробітників, так і конкурентів дозволяє вмілому керівнику набути необхідного навику адекватного реагування на несподівані ситуації залишаючись при цьому психічно врівноваженим та здоровим.
Сімейні конфлікти, які виникають через дуже і дуже багато причин, які як правило не усвідомлюються, є причиною психологічних травм, зривів, хвороб. Є такий термін в психодинамічній терапії – сімейні захворювання, тобто хвороби, які виникають через розлади в сімейному житті : виразкова хвороба, серцево судинні захворювання, головні болі. Маса психічних захворювань росте від росту маси конфліктів в сім`ї. Груповий психоаналіз вирішує не тільки сімейні проблеми, розв`язує вузол конфлікту, але й успішно лікує сімейні хвороби.
Лікування психологічних та психічних захворювання у дітей є також під силу психоаналізу - груповій психодинамічній психотерапії. Великі відкриття в педіатрії, дитячій психіатрії, та неврології відбулись тільки через відкриття в дитячому психоаналізі таких відомих аналітиків як Анна Фройд, Мелані Кляйн та інші. Дитина є найбільш уразлива до психологічних стресів, страхів, потрясінь і психоаналіз дитини вимагає вкрай високого вміння і майстерності оскільки - це є не тільки лікування - це є закладання фундаменту психіки і в той самий час ніякий
інший вид терапії, як груповий психоаналіз не зможе з такою ефективністю допомогти Вашій дитині.
Груповий психоаналіз зробив величезний внесок у виникнення інших видів терапії, які виникли завдяки психоаналізу. Це транзактний аналіз, гештальт терапія, сімейна системна психотерапія, символодрама.
Груповий психоаналіз розвивається і знання отримані тими хто пройшов групи аналізу ніколи не застаріють і не будуть здаватися непотрібними оскільки розуміння людей, розуміння себе - це є мистецтво, а мистецтво вічне

Немає коментарів:

Дописати коментар