вівторок, 1 червня 2021 р.

Адже всі ми діти в душі... До Міжнародного дня захисту дітей!

1 червня, щороку відзначають Міжнародний день захисту дітей. Цей день асоціюється з веселощами, морозивом, атракціонами і початком літніх шкільних канікул.

Але насправді це свято несе за собою не зовсім розважальний підтекст. Воно покликане привернути увагу суспільства до проблем дітей. День захисту дітей був заснований в листопаді 1949 року в Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок, вперше відзначався в 1950 році.

Уміння любити і цінувати себе — найголовніше вміння в житті!

Колись давно прочитала про експеримент, проведений у, здається, американській школі. Дітей-шестирічок запитали, хто з них вміє малювати. Руки підняли абсолютно всі — діти були впевнені в собі та своїх творчих здібностях. До тих же хлопців та дівчат з тим же питанням прийшли через 12 років — руку підняла тільки одна дівчинка, яка займалася в художній школі. За ці роки з юних людей витравили віру в себе і свої можливості.
Якщо вашу внутрішню дитину теж убили в період дорослішання, її треба воскресити. Найголовніша таємниця всесвіту — внутрішні діти не вмирають. Вони ховаються за стінкою, яку ми самі в собі звели, тихо спостерігаючи за тим, що відбувається. Чекаючи, сподіваючись і вірячи, що майбутнє є. Так, ще один секрет: діти завжди знають, що майбутнє є, щасливе майбутнє. Саме тому дитина в нас повинна жити — поки вона жива, у нас є майбутнє.
Ми дорослішаємо, досягаємо, зростаємо у всіх розуміннях цього слова, але, як мені здається, для чистого рівного щастя — іншими словами, для внутрішньої гармонії — всередині кожного з нас має пустувати та сама шестирічна, смілива і впевнена в собі та своїх талантах, людина.

Вам ніхто не може перешкодити вважати себе людиною мистецтва

Пропоную поговорити про те, що і як нам потрібно робити, щоб наші внутрішні дівчатка і хлопчики жили в нас довго і щасливо — не боячись ані зовнішніх, ані (ці особливо небезпечні) внутрішніх загроз.
Діти допитливі і люблять дізнаватися нове. Сто тисяч чому — це про дітей, і внутрішніх теж. Тому ніколи не припиняйте вчитися. Немає можливості продовжувати освіту в реальному житті — записуйтеся на онлайн курси. Немає можливості і для цього — в інтернеті море і два океани безкоштовного контенту. І книги, звичайно ж, книги.

Пам'ятайте, що дитина біжить до вас з кожним своїм «чому». Якщо вам зустрічається нове поняття, не кажіть собі «о, треба потім загуглити». «Потім» може і не бути. Дістаньте смартфон і поставте Гугл перед своїм «чому» негайно.

Діти люблять не тільки дізнаватися, а й пізнавати. Найкращий спосіб пізнання — подорожі. Ходіть світом, країною, містом, своєю вулицею, парками поруч, дворами навколо. Прогулянки — чудовий засіб для зміцнення здоров'я і розвитку уяви та відмінна можливість дати внутрішній дитині ресурс для фантазій. Тому що діти без фантазій стають нудними дорослими.

Діти люблять фантазувати. Дозволяйте собі бачити бородатого чарівника у хмарі. Дозволяйте малювати битви джинів із зірок на небі. Розглядайте принців і принцес в опалому листі на асфальті. Боріться із заростями казкових лісів у паморозі на вікнах. Дозволяйте собі розмовляти з білкою в парку і, більш того, дозволяйте собі вірити, що вона вам відповідає. Не бійтеся фантазій — адже це перший і головний крок до творчості.

Діти люблять творити. Не виправдуйтеся, що у вас зовсім немає часу. Той, хто хоче, шукає можливості, а не виправдання. І, найголовніше, якщо дійсно хоче — знаходить їх. Найлегше, якщо ваші справжні діти ще маленькі — творіть разом з ними. Малюйте, ліпіть, танцюйте, співайте, влаштовуйте вистави. Якщо дітей немає, вам все одно ніхто не може перешкодити вважати себе людиною мистецтва, розкривати свої таланти, творити і витворяти. До речі, як сертифікований арт-терапевт, нагадаю, що арт-терапія — чудовий спосіб знайти відповіді на безліч внутрішніх питань.

Діти люблять мріяти. Доросле людство зациклилося на постановці та досягненні цілей. Мріяти сьогодні не в тренді, і ваш внутрішній малюк боїться сказати вам, що цілі та плани — це для дорослого, а дитині обов'язково потрібна мрія. Тим часом правильна життєва мета і план її здійснення народжуються тільки з мрії внутрішньої дитини. 

Діти люблять уявляти. Найкращий і найдоступніший спосіб розвивати уяву — читання художніх книг. Знаєте, чому так часто можна почути фразу: «книга краще»? Не завжди тому, що це дійсно так. Вся річ у тім, що читаючи, ми самі «малюємо» в своїй уяві картинку — як виглядає головний герой, його будинок, його битва. Розумієте? Внутрішній дитині потрібне право самостійно вирішувати, як виглядає її світ — а по телевізору вам це нав'язують, причому безапеляційно.

Найбільше у світі діти люблять грати, тому ніколи не відмовляйте собі в цьому задоволенні. 

Діти люблять увагу. Не відмовляйте собі в спілкуванні з рідними, друзями, знайомими, френдами з Фейсбуку і фоловерами з Інстаграму. Фігурально висловлюючись, не соромтеся «читати віршик з табуретки». Влаштовуйте вебінари, пишіть блоги, пости, знімайте відео. Способів зараз море, не відмовляйте своєму внутрішньому малюкові в оплесках і визнанні.

Діти люблять похвалу, тому не забувайте похвалити себе. І подякувати. І пожаліти, якщо треба, сказати собі «ти у мене молодець» — не шизофренія, а нормальне ставлення до себе, як до дитини, якій іноді дуже-дуже треба на ручки. І щоб поцілували у маківку.

Діти люблять подарунки. Знаєте, що розрізняє дітей і дорослих? Вартість іграшок. Даруйте їх своєму внутрішньому дитятку, не треба вважати, що ви дорослий, а значить час себе обмежувати. 

Навчіться любити і цінувати себе — це найголовніше вміння в житті, і зрозуміла це я не з книг, а з власного досвіду. Любов до себе починається з любові до своєї внутрішньої дитини — її потрібно пестити, плекати, балувати і, звичайно ж, правильно виховувати.

Джерело: https://life.nv.ua/ukr/blogs/smelyy-i-uverennyy-kak-pozabotitsya-o-svoem-vnutrennem-rebenke-50079168.html

Ваша внутрішня дитина

Спілкування зі своїм внутрішньою дитиною - це безпечний спосіб відпочити від усього, що відбувається у світі. Внутрішня дитина мислить позитивно і в усьому бачить можливості. Якщо перейти в «режим дитини», людина стає більш відкритою для цікавих можливостей, що оточують її.
Також важливо бути вдячним своїй внутрішній дитині. Духовний лідер Тхіть Нят Хань в своїй книзі «Примирення: зцілення внутрішньої дитини» пропонує вдихнути і сказати: «Я повертаюся до своєї внутрішньої дитини», а потім видихнути і сказати: «Я дбаю про свою внутрішню дитину». Ви можете подбати про свою внутрішню дитину, записавши діалог з нею.

І якщо ваша внутрішня дитина зберігає болючі спогади, ви можете озвучити цей біль або дискомфорт. Визнати свою внутрішню дитину - значить ставитися до неї з повагою і любов'ю. Ви можете зробити це, сказавши: «Я люблю тебе», «Я чую тебе» і «Спасибі за те, що ти був собою». А якщо внутрішня дитина травмована, то є й можливість для трансформації, розуміння, пробудження і зцілення.

Деякі дослідження говорять, що нам є чому повчитися у немовлят і дітей. Наприклад, вони відкриті для нових ідей і нових способів пізнання і навчання, проте з віком же люди стають більш ригідними. 

Ось 10 способів допомогти вам розбудити свою внутрішню дитину і відновити це почуття захоплення:
  • Думайте відкрито
  • Проводьте час з дітьми
  • Розглядайте старі фотографії, щоб згадати дитинство
  • Проводьте час за тим, що вам дійсно подобається
  • Будьте несерйозними
  • Смійтеся
  • Напишіть листа своїй внутрішній дитині
  • Грайте у творчі ігри
  • Записуйте особливі моменти свого дитинства
  • Займайтеся медитацією і творчою візуалізацією
Джерело: https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-empowerment-diary/202012/10-ways-tap-your-inner-child

Немає коментарів:

Дописати коментар

Конфлікти в команді: 6 кроків, щоб помирити колег

Тема робочих конфліктів буде актуальною, допоки люди працюють у колективах. Адже усі мають різний багаж досвіду, навичок, переконань, методі...