пʼятниця, 10 вересня 2021 р.

Всесвітній день запобігання самогубствам

Тема самогубств є надзвичайно табуйованою у нашому соціумі, бо здається, що це десь далеко, цього не існує, не тут і не зараз. Хоча насправді це не так.


Сьогодні, до Всесвітнього дня запобігання самогубствам, ми зібрали для вас п’ять найпоширеніших міфів, які пов’язані з суїцидом, щоби розвінчати їх у нашій публікації й долучитись до підвищення обізнаності людей у цій непростій темі.
Міф 1: Це небезпечно запитувати у людини в депресії, чи збирається він чи вона здійснити самогубство
Здається, що питання про це у людини в депресії може навпаки підштовхнути до суїциду. Насправді це працює не так – часто люди у таких станах потребують можливостей поділитись тим, що вони переживають зараз з іншими людьми, зокрема думками про суїцид. Практика показує, що це навпаки позитивно впливає на самопочуття людини.
Міф 2: Люди, які заявляють про бажання самогубства, просто шукають увагу
До всіх намірів, що пов’язані із самогубством слід ставитися серйозно – не відкидайте спробу самогубства як просто засіб для привернення уваги. Адже саме ця увага може врятувати комусь життя.
Міф 3: Люди вдаються до самогубства «на рівному місці»
Більшість людей, які здійснили суїцид, своїми словами або вчинками тим чи іншим способом повідомляли про свої наміри інших. Майже завжди є тривожні знаки: слова про кінець життя, роздача свого майна, перепади настрою, ізоляція від оточення. Помітивши таку поведінку, ще є шанс втрутитись, щоби уникнути трагічних наслідків.
Міф 4: Успішні люди не здійснюють самогубств
Може здаватись, що ті, хто мають гарну родину, успішну роботу, достаток й активне соціальне життя навіть не здатні замислитись про суїцид. Але насправді ми не знаємо, що відбувається всередині такої людини, які в неї думки. Така людина може бути навіть у вашому житті. Тож в такому разі обов’язково зверніть увагу на суїцидальні ознаки, а не відсторонюйтесь.
Міф 5: Якщо людина зробила спробу самогубства та вижила, він або вона більше ніколи цього не повторить
Насправді ж одна спроба самогубства розцінюється як індикатор подальших спроб. Ймовірно, що рівень небезпеки зростатиме з кожною наступною спробою, тож така людина потребує особливої уваги.

Бережіть себе, своїх близьких та будьте уважними один до одного, щоб зберегти дорогоцінне життя.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Конфлікти в команді: 6 кроків, щоб помирити колег

Тема робочих конфліктів буде актуальною, допоки люди працюють у колективах. Адже усі мають різний багаж досвіду, навичок, переконань, методі...